GİRİŞİMCİLER İÇİN ZEKİCE İŞ FİKİRLERİ

Kişinin hayatında daha doğrusu iş hayatında başarılı olmasında en büyük etkenden biri girişimci ruhunu taşımaktır. Girişimci ruhun yanı sıra hayal dünyasının geniş olduğu kişiler kendi kendilerine bile zekice iş fikirleri üretebilirler. Hatta böyle kişiler ,diğer insanlara örnek olması gereken kişilerdir. Dünyada ve ülkemizde en başarılı ,en zeki ,en zengin kişiler girişimcilerdir. Küçük bir taştan harikalar oluşturan işler çıkaran , işi nasıl yöneteceğine kadar fikir yürüten ve bilgi sahibi olan kişiler girişimciliğin ekmeğinden elbette yararlanmaktadır.

Girişimci Olmak Üzerine

  • Bir kişinin girişimci olması için sürekli bir heyecan ve yeni fikir arayışı içerisinde olması gerekmektedir.
  • Sabırlı olması ve hiç pes etmemesi de gerekilen bir başka özelliktir.
  • Zekice iş fikirleri üretebilme kabiliyetinin yanı sıra liderlik özelliklerini de toplamalıdır.

Birçok girişimci  ya da girişimcilik ruhunu içerisinde barındıran büyüten kişiler kendi işinin patronu da olmak istemektedirler. Hatta bu kişilerden bazıları var olan işlerini büyütmek istemektedirler. Bu kişileri genellikle bayilik veren firmalar çatısı altında görmek mümkündür. Bayilik vermek isteyen firmalar girişimci birçok kimseye kendi işlerini kurma imkanı sunmaktadır.

İş Fikirleri

Girişimciler için zekice iş fikirleri olarak  bayilik veren firmalar ile irtibata geçip bayilik almaktır. Ya da kendi markasını oluşturacak işler yapmaktır. Sosyal medyayı kullanarak bile iş yapmak, büyütmek mümkündür

Leave a Reply